&

23.05.2013r. na obiektach Miejsko Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej został przeprowadzony turniej powiatowy w ramach Ogólnopolskiego XIII Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Nasza szkoła wystawiła do rozgrywek grupę dziewcząt i chłopców klas I-III. Ostatecznie dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy miejsce IV.

&

20.05.2013 r. w naszej szkole rozegrany został gminny finał turnieju piłkarskiego” Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Do zawodów przystąpili uczniowie klas I-III  naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców oraz jedna drużyna chłopców ze Szkoły podstawowej z Woli Mędrzechowskiej. Wszyscy zawodnicy bawili się wspaniale oraz kibice którzy dopingowali swoich zawodników. Turniej został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego G. Marszałka i M. Tracz.  Nad całością sportowej walki czuwał w roli sędziego G. Orszulak opiekun „Orlika” w Mędrzechowie.

Wojewódzkie biegi przełajowe-Nowy Targ 2012r.

W drugiej połowie października na lotnisku  w Nowym Targu odbyły się indywidualne biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody odbyły się zgodnie z kalendarzem Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Szkołę z Mędrzechowa reprezentowało razem  pięć osób w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wszyscy zawodnicy spisali się na miarę swoich możliwości, między innymi Krzysztof Rojowski osiągając 48 miejsce. Do bardzo udanego występu można zaliczyć start Agnieszki Sobieraj uczennicy klasy szóstej Szkoły podstawowej w Mędrzechowie, która  zajęła VI miejsce, tym samym osiągając najlepszy wynik z reprezentacji całego Powiatu Dąbrowskiego.

Jesienne indywidualne biegi przełajowe

1.10.2012 r. w lesie Beleryt zostały przeprowadzone jesienne indywidualne biegi przełajowe - etap powiatowy - organizowane dla uczniów szkół podstawowych (w ramach  Igrzysk Młodzieży Szkolnej) i szkół gimnazjalnych (w ramach Gimnazjady).
Zawody odbywały się w kategorii chłopców i dziewcząt, osobno dla klas: IV, V, VI szkół podstawowych.

W kategorii szkół  podstawowych  dziewczęta musiały pokonać dystans 800m, zaś chłopcy - 1000 m. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Grzegorza Marszałka wzięli udział w zawodach osiągając sukcesy:

Dziewczęta - klasy VI
I miejsce zdobyła Agnieszka Sobieraj

Chłopcy – klasy IV
I miejsce zdobył Krzysztof Rojowski
III miejsce
-  Mateusz Sieradzki

III edycja turnieju piłkarskiego Orlik 2012 ” Puchar premiera Donalda Tuska”

12 września na „Orliku” przy Zespole Szkól w Mędrzechowie odbyła się kolejna już III edycja turnieju piłkarskiego Orlik 2012 ” Puchar premiera Donalda Tuska”. W turnieju wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz zaproszone zespoły ze Szkoły Podstawowej z Bolesławia oraz z Gimnazjum z Bolesławia. W turnieju udział wzięli chłopcy w dwóch kategoriach wiekowych i drużyny dziewcząt, razem 120 osób. Jak co roku turniej cieszył się dużym zainteresowaniem młodych piłkarzy, w którym chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę z duchem sportowej rywalizacji i zasadą „fair play”.  Drużyny z pierwszych miejsc uzyskały awans do kolejnego etapu rozgrywek . Wszystkim drużynom na koniec  turnieju zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz każdy uczestnik otrzymał pamiątkową  koszulkę z logo turnieju. Turniej został przeprowadzony przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Mędrzechowie Moniki Tracz, Grzegorza Marszałka oraz animatora Orlika w Mędrzechowie Pana Grzegorza Orszulaka.